" "

Zapisz się online na teleporadę

Podejrzewasz, że masz koronawirusa, potrzebujesz konsultacji medycznej, a nie możesz skontaktować się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej? Skorzystaj z formularza i umów się na teleporadę lekarską lub pielęgniarską

Usunięto obraz. Aktualne informacje w artykule E-wizyta dla pacjenta

Jeśli:

  • masz objawy, które Cię niepokoją
  • miałeś kontakt z kimś zakażonym, a teraz źle się czujesz
  • jesteś na kwarantannie i źle się poczułeś
  • masz powody podejrzewać, że jesteś zakażony koronawirusem

powinieneś skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Jeśli jest po godzinach pracy przychodni lub z innego powodu nie możesz skontaktować się ze swoim lekarzem POZ, wystarczy, że wypełnisz online formularz zgłoszeniowy i umówisz się na teleporadę.

Na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz wiadomość, jak połączyć się z lekarzem lub pielęgniarką za pomocą komputera, laptopa lub przez telefon. Komputer lub laptop musi mieć głośniki, kamerę i mikrofon. Zalecamy korzystanie z jednej z następujących przeglądarek: Edge, Firefox, Opera, Safari, Chrome, Internet Explorer.

Pamiętaj jednak, że od momentu wysłania przez Ciebie formularza do udzielenia teleporady może minąć od kilkunastu minut do kilku godzin, w zależności od liczby dyżurującej kadry medycznej i czekających pacjentów. Informację o terminie teleporady otrzymasz mailem. Zostaniesz wówczas poproszony o zalogowanie się na platformie teleporad. Niestety, jeśli przepadnie termin Twojej teleporady, wrócisz na koniec kolejki. 

Teleporadę można uzyskać 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta. 

W ramach takiej porady nie otrzymasz zlecenia na test na koronawirusa. Jeśli sądzisz, że potrzebujesz takiego zlecenia, skontaktuj się z Twoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

W dni robocze w godzinach 8:00-18:00 powinieneś w pierwszej kolejności spróbować skontaktować się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Jeśli podejrzewasz zakażenie koronawirusem, nie idź do przychodni ani na SOR. Możesz zakazić innych.

Twój stan jest ciężki?

Nie czekaj. Zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 999 i uprzedź, że możesz mieć koronawirusa. 

W przypadku pytań dotyczących tej usługi prosimy o kontakt: epacjent@cez.gov.pl