Szukam leku

Chcesz się dowiedzieć, czy lek, którego szukasz, jest wydawany na receptę, czy jest refundowany – lub sprawdzić, gdzie go kupić? Skorzystaj z rejestru leków lub sprawdź najbliższe apteki

Szukasz informacji o lekach? Sięgnij do Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Skorzystaj z rejestru prowadzonego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Możesz w nim znaleźć leki, które wyszukasz według nazwy czynnej substancji (po łacinie) lub nazwy handlowej.

Dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590, dowiesz się od konsultanta, w której aptece kupisz swój lek. Po wybraniu numeru usłyszysz automatyczną sekretarkę, która poprosi Cię o wybór tematu rozmowy. Jeśli z klawiatury telefonu wybierzesz cyfrę  1, a potem 0, połączysz się z konsultantem, który powie Ci, w której aptece jest Twój lek i poda Ci do niej telefon. Zadzwoń, zanim pójdziesz, bo lek ktoś może wcześniej wykupić.

Infolinia nie zarezerwuje Ci leku, nie dowiesz się też, jak masz lek dawkować, jakie są zamienniki leku. O te szczegóły zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę. Infolinia działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Szukasz leku w najbliższej okolicy? W rejestrze aptek znajdziesz najbliższe placówki.